Diş Buğdayı Partisi
Diş Buğdayı Partisi

Akıllarda Kalacak Bir Diş Buğdayı Partisi Düzenlemek İçin Tavsiyeler

Ülkemizde geçmişten gelen ve halen pek çok anne tarafından da yaşatılmaya devam eden gelenekler bulunuyor. Bu geleneklerden biri de diş buğdayıdır. Diş buğdayı partisi daha önce anne olmuş kişiler tarafından iyi bilinse de ilk kez annelik duygusunu yaşamış olan anneler için detaylandırılması gereken bir konudur. İşte akıllarda kalacak bir diş buğdayı partisi hazırlamak için yapmanız gerekenler:

 1. Konuk Listenizi Belirleyin

  Bebeğin diş çıkarmaya başlaması ile birlikte yapılan diş buğdayı partisi organizasyonu bebeğin sağlıklı bir yaşamı olsun diye devam ettirilen bir gelenektir. Şimdilerde parti havasında geçen bu eğlence için bazı detaylara dikkat edilmesi halinde, kusursuz bir organizasyon ile misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Diş buğdayı partisi için öncelikle yapmanız gereken detaylı bir konuk listesi hazırlamaktır. Konuk listesi sayesinde mekan seçimi ve yapılacak ikramlar gibi detaylar da netleşmeye başlayacaktır.

 2. İkramlara Karar Verin

  Diş buğdayı ikramlıklarınızı konuk sayınıza göre belirleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra partinin elbette ki vazgeçilmezi olan diş buğdayını da menünüze eklemeyi unutmamalısınız. Parti için sipariş edeceğiniz pastanın diş biçiminde yapılması da ortama eğlenceli ve esprili bir hava katacaktır.

 3. Süslemelerinizi Belirleyin

  Bebekler için verilen partilerin pek çoğunda olduğu gibi diş buğdayında da süslemelerde renk seçimi yapılırken bebeğin cinsiyeti dikkate alınabilir. Bunun yanı sıra daha farklı bir süsleme arayışında olanlar için hem erkek hem de kız bebekler için kullanılan ortak renkleri de seçebilir. Üzerinde diş baskısı bulunan bayraklar ve balonlar ortama renk katacaktır.

 4. Organizasyon Şirketlerini Araştırabilirsiniz

  Diş buğdayı için genellikle ev ortamı tercih edilse de bazı anne babalar daha özel bir kutlamadan yana tercihini kullanabilir. Bunun için iyi bir organizasyon şirketi bulabilirsiniz. Şirket seçiminde şirketin deneyimi oldukça önemlidir. Tiklakutla.com gibi, organizasyon yapanlar ile organizasyon şirketi arayanları buluşturan bir site ihtiyaçlarınızı karşılayacak tüm hizmetleri bir arada sunacaktır. Siz de dilerseniz site üzerinden size en çok hitap eden organizasyon firmasını bulabilir ve kolaylıkla rezerve edebilirsiniz.

 5. Davetlileriniz İçin Özel Hediyeler Belirleyin

  Diş buğdayı partisi organizasyonlarının olmazsa olmazları arasında, davetlilere günün anısını yaşatacak hediyeler bulunur. Bebeğinizin fotoğrafı bulunan magnetler ya da bebeğinizin doğum bilgilerinin ve adının bulunduğu tasarım plakalar gibi hediyeler seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz diş biçiminde tasarlanmış olan farklı renklere sahip kokulu taş ya da sabunları da misafirlerinize parti sonunda hediye edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra kendi emeğinizle yapacağınız hediyeler de büyük anlam taşıyacaktır.

 6. Mekan Seçimi

  Parti ev dışında yapılacaksa seçilecek olan mekanın davetli sayısı ile orantılı olması gerekir. Eğer davetli sayısından büyük bir mekan tercih ederseniz sıcak bir ortam yakalayamayabilirsiniz. Küçük bir mekan olması halinde ise konuklarınıza konforlu bir ortam sağlayamamış olursunuz. Bu nedenle kişi sayısı ve mekanın büyüklüğü birbirine paralel olmalıdır. Seçilen mekanın ulaşım bakımından da kolay olmasına özen göstermeniz davetlilerin ulaşımı için önemlidir. Dilerseniz mekan seçimi için de tiklakutla.com üzerinden gerek duyduğunuz yardımı alabilirsiniz.

Size şimdiden hafızalardan silinmeyecek güzellikte bir diş buğdayı partisi diliyoruz.